Szkolenia Ośrodki Pomocy Społecznej

Praktyczne wideoszkolenia dla ośrodków pomocy społecznej

 

 

Wideoszkolenie to wygodna, prosta i całkowicie bezpieczna forma uczestnictwa. Do udziału w wideoszkoleniu potrzebny jest tylko komputer z dostępem do Internetu i głośniki w komputerze. Szkolenie można odsłuchiwać również przez słuchawki. Mogą Państwo przysłuchiwać się naszemu wideoszkoleniu z dowolnego miejsca (szkoła/urząd/mieszkanie prywatne). Przez cały czas mają Państwo możliwość zadawania pytań na czacie.

 

Profesjonalne wideoszkolenia dla pracowników OPS

 

Zapraszamy na praktyczne wideoszkolenia dla pracowników ośrodków pomocy społecznej, z możliwością zadawania pytań i wymiany doświadczeń, od samego początku spotkania. Wszystkie szkolenia PCC Poland prowadzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Programy naszych szkoleń powstały w oparciu o rozmowy z setkami pracowników OPS-ów, którzy wskazali nam, jakie zagadnienia powinny zostać omówione podczas wideoszkoleń.

Posiadamy szeroką ofertę szkoleń dla różnych wydziałów ośrodków pomocy społecznej, począwszy od wideoszkoleń z zakresu świadczeń rodzinnych, wychowawczych i pielęgnacyjnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, uwzględniających zmiany obowiązujące od 1.07.2020 r., poprzez przeciwdziałanie przemocy i Niebieską Kartę oraz procedurę zabezpieczenia dziecka z rodziny, aż po zagadnienia dotyczące księgowości, sprawozdawczości, czy rachunkowości budżetowej w OPS. Realizujemy również szkolenia z zakresu dodatków mieszkaniowych i energetycznych, stypendium szkolnego oraz Karty Dużej Rodziny. W związku z waloryzacją odpłatności za pobyt w Domu Pomocy Społecznej proponujemy szkolenie, dotyczące kierowania i odpłatności za pobyt w placówce. Szczegółowo omówimy również kwestie dotyczące procedury przymusowego umieszczenia w ośrodku i procedury ubezwłasnowolnienia osoby chorej psychicznie. Jedną z najświeższych propozycji szkoleń, do którego udało nam się zrobić dokładne badanie rynku, wśród pracowników działu kadr i płac w OPS i stworzyć program szkolenia, obejmuje Pracownicze Plany Kapitałowe. Podczas wideoszkolenia podpowiemy, jakie są kryteria wyboru odpowiednich instytucji finansowych, w jaki sposób zaplanować środki dla PPK, kiedy należy złożyć i jak wypełnić rezygnację z planów kapitałowych.

Szkolenia PCC Poland są zawsze prowadzone w sposób praktyczny, maksymalnie pomocny. Uczestnicy każdego spotkania otrzymują wartościowe materiały szkoleniowe. Oferujemy mnóstwo pomocnych wzorów pism, wniosków, arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli nie mogą Państwo wziąć udziału w szkoleniu danego dnia, oferujemy również możliwość wykupienie dwudniowego dostępu do nagrania. Każdy uczestnik naszego wideoszkolenia otrzymuje materiały przygotowane przez naszych prowadzących oraz świadectwo, potwierdzające udział.