Rada Ministrów pracuje nad projektem rozporządzenia dotyczącym reorganizacji Instytutu Techniki Górniczej KOMAG.Zmiany wynikają z nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, która weszła wraz z dniem 1 lipca 2024 r. i zastąpiła nazwę działu "gospodarka złożami kopalin" na "gospodarka surowcami energetycznymi". Projektowane przepisy mają zapewnić terminologiczną spójność w przepisach, które określają nadzór nad instytutem.
Rozporządzenie nie zmieni faktycznego zakresu nadzoru, a tylko jego podstawę prawną. Nadzór nad Instytutem Techniki Górniczej KOMAG sprawuje minister właściwy do spraw gospodarki surowcami energetycznymi. Projekt został opracowany przez Ministerstwo Energetyki, a jego planowane przyjęcie wyznaczone jest na III kwartał tego roku.
źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Wykaz prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie reorganizacji Instytutu Techniki Górniczej KOMAG, nr projektu: RD277, data publikacji: 25.02.2026 r.
